Kindernevendienst 25 april 2021

Een koning die vrede brengt
Jesaja 11:1-10

De wolf en het lammetje
Als wij leeuwen of beren willen zien gaan we naar de dierentuin. Maar in de tijd van Jesaja leefden zulke dieren in Israël in het wild. Maar de mensen zagen ze liever niet! Want wilde dieren waren een groot gevaar voor de bevolking. Maar God belooft dat wanneer de nieuwe koning zal regeren, er vrede zal heersen, ook tussen de mensen en de dieren. Wilde beesten zullen mensen of andere dieren dan geen kwaad meer doen. In plaats daarvan zullen ze vegetariër worden! Dat betekent dat ze geen vlees meer eten, maar planten of gras. De nieuwe wereld zal een veilige en vredige plek zijn voor iedereen.

Omgehakte boom
Heb je weleens, toen je bijvoorbeeld door het bos liep, een omgehakte boom gezien? Van zo’n boom is alleen het onderste gedeelte over, de stomp. Soms groeit er vanuit zo’n stomp weer een nieuw, piepklein boompje. In de tekst die we vandaag lezen wordt het koningshuis van David vergeleken met zo’n nieuw boompje. In de tijd dat David koning was over Israël, was het land heel rijk en machtig. Maar in de tijd van Jesaja stelde dat allemaal nog maar weinig voor. Toen werden Juda en Israël overheerst door het Assyrische rijk. De koning van Juda, Achaz, moest gehoorzamen aan de Assyrische koning. Maar eens – zegt Jesaja – zal het weer goedkomen met het koningshuis van David. Want op een dag zal er een koning komen, een afstammeling van David, die vrede en recht zal brengen voor de hele wereld.

De grote vredesquiz

de oplossing verschijnt hier zondagmiddag!

Dit vind je misschien ook leuk...