Kindernevendienst 4 juli 2021

Hoi jongens en famkes,
na een hele lange tijd de kindernevendienst via de computer te hebben gedaan hebben we nu goed nieuws voor jullie! De kindernevendienst gaat weer beginnen!! Op zondag 29 Augustus hopen we jullie weer terug in de kerk te zien!! Voor nu eerst een hele fijne vakantie,
groeten van Fokelien–Gerrie–Petra–Fokje-Annet–Jelkje–Baukje–Fokje-Aletta

Jezus en zijn vrienden zitten aan de oever van het grote meer. ‘Hé, kijk daar eens!’ zegt Petrus. ‘Er komen allemaal bootjes onze kant op.’ ! De bootjes zitten helemaal vol met mensen en kleine kinderen die op zoek zijn naar Jezus. Ze zijn hier helemaal naartoe komen varen omdat ze weten dat Jezus hier is. Een paar dagen geleden heeft Jezus al die mensen brood en vis te eten gegeven. Dat was een groot wonder. En nu willen de mensen meer over Jezus te weten komen. Ze willen meer over God horen. En ze hopen misschien ook wel dat Jezus weer een wonder gaat doen. ‘Jezus,’ vraagt een vrouw. ‘Kunt U ons meer over God vertellen? Kunt U ons uitleggen wat we moeten doen? Wat vraagt God van ons?’
‘Weet je wat God van jullie wil?’ zegt Hij. ‘God wil maar één ding. Dat jullie in Mij geloven. Dat jullie geloven dat God Mij naar jullie toe heeft gestuurd.’ ‘We willen wel in U geloven,’ zegt een man. ‘Maar dan moet U eerst iets bijzonders doen, iets zoals Mozes, hij zorgde voor brood in de woestijn’. ‘Dat klopt,’ zegt Jezus. ‘Maar het was niet Mozes die de mensen dat bijzondere brood gaf, het was mijn Vader! God zelf. Luister goed, want Ik ga jullie iets belangrijks vertellen. God, mijn Vader, wil dat brood uit de hemel ook aan jullie geven. En als je van dat brood eet, zul je voor altijd gelukkig zijn. En dan krijg je nooit meer honger.
‘Maar Jezus, U bent toch geen brood dat je kunt opeten!’ ‘Dat kan toch niet!’ Het is een beetje moeilijk. Maar Jezus legt uit wat Hij bedoelt. ‘Als je gewoon brood eet, dan gaat je honger voor een korte tijd over. Dan voel je je even weer fijn. Je hebt brood nodig om te kunnen blijven leven. Maar als je voor altijd wilt blijven leven, als je echt gelukkig wilt worden, dan moet je naar Mij toekomen. Ik zorg ervoor dat een ander soort honger overgaat. Je honger naar God. Als je in Mij gelooft, dan ben je gelukkig. Dan weet je dat God van je houdt. En dan mag je voor altijd met Hem leven!’ Daar moeten de kinderen wel even over nadenken. En de grote mensen ook. Je hebt brood en water nodig om te kunnen leven. Maar je hebt Jezus nodig om bij God te komen. Jezus is net zo belangrijk als brood en water. Of nee. Eigenlijk is Jezus nog veel belangrijker!

 

Dit vind je misschien ook leuk...