Weekbulletin 22 Februari 2026 [Bewaarbulletin ]
Wilt u dit liever in pdf versie bekijken klik hier:Bewaarbulletin 22 Februari 2026
Hartelijk welkom! De kerkenraad wenst u en de luisteraars thuis een gezegende dienst.
Kanselbericht
As libjen lijen wurdt, is rêsten goed.
Toch nog onverwachts is op 15 februari jl. overleden op de leeftijd van 72 jaar
zuster Jellie Bloem-van der Zwaag
De afscheidsdienst is afgelopen zaterdag 21 februari in deze kerk geweest. Aansluitend is Jellie naar haar laatste rustplaats gebracht op de begraafplaats te Broeksterwâld.
Als gemeente hopen en bidden we dat Piet, de kinderen, partners en kleinkinderen kracht en troost mogen vinden in het lied 376 Abba Vader, laat mij zijn, slechts van U alleen.
● Dienst 9:30 uur zondag 22 februari a.s.
Voorganger: Ds. A. van der Wiel, Leeuwarden.
Collectes: 1e KIA Werelddiaconaat, 2e onderhoud gebouwen.
Koster: Gepke Feddema.
Beamer: Oege Visser.
Ouderling van dienst: Liesbeth Rozema.
Diaken: Klaas Steegstra.
Lector: Tineke Haisma.
● Dienst 9:30 uur zondag 1 maart a.s. Kerkdienst met live muziek (Zie poster en info World Servants).
Voorganger: Dhr. P. Knijff, Broeksterwâld.
Collectes: 1e KIA Zending, 2e onderhoud gebouwen.
Koster: Reinder Visser.
Organist: Groep verzorgt muzikale begeleiding.
Beamer: Piet van Althuis.
Ouderling van dienst: Dictus Bouma.
Diaken: Bettina Visser.
Lector: Marijke Bouma.
● Dienst 9:30 uur zondag 8 maart a.s.
Voorganger: Mw. G. Krol-van der Vinne, Dokkum.
Collectes: 1e KIA Werelddiaconaat, 2e diaconie.
● Berichten weekbulletin 8 maart inleveren vóór donderdagavond 5 maart om 18:00 uur op Haaijehoeke 8, tel. 0511-421063/0657177316 of via de mail: weekbulletin@pknbroeksterwald.nl.
● Kerkboeket en bloemengroet:
Het kerkboeket gaat, met een groet van ons allen, naar Zr. Ytsje Visser-Dijkstra, Master Woudstratrjitte 1 (87 Jaar).
Ook ging er een bloemengroet naar Br. Johannes Wijbenga, Efterwei 4 (75 jaar) en een boeket naar Zr. Tetsje Rosier-Reitsma, Master Hamstrjitte 10 (88j aar).
Het kerkboeket van volgende week 1 maart gaat naar Br. En Zr. Eelke en Gepke Feddema de Vries, Kavelwei 48 (40 jaar getrouwd).
● Verjaardagen deze weken: 1 maart Zr. N. Visser-van der Zwaag, Sjoerd Baukesstrjitte 15, 9108 ND Broeksterwâld (94 jaar) en 2 maart Zr. H. Hoekstra-Annema, Frijstéd 2, 9104 EP Damwâld (86 jaar). Van harte gefeliciteerd, met een groet van ons allen.
● Bericht van de kerkenraad:
Tot onze spijt moeten we jullie meedelen dat onze voorzitter Piet van Althuis om persoonlijke redenen zijn functie als voorzitter van de kerkenraad moet neerleggen. Op dit moment neemt de vicevoorzitter Dictus Bouma hem tijdelijk waar. Dit heeft tot gevolg dat het aantal vacatures nu groter wordt en dat we ook op zoek gaan naar een nieuwe voorzitter.
We zijn Piet van Althuis heel erg dankbaar dat hij zijn talenten, tijd en inzet voor onze gemeente heeft willen geven. We bidden hem en zijn gezin Gods zegen en nabijheid toe.
De kerkenraad.

● Bijbelgespreksgroep op woensdag 25 februari om 19:45 uur in consistorie. De vorige keer hebben we gesproken over hoe God nabijkomt in Zijn woord- de Bijbel. En deze keer willen we het hebben over hoe God nabijkomt in het gebed. Het thema is “Praten met God- Op zoek naar een rijker gebedsleven”
Als voorbereiding lezen we Psalm 38: 1-5, 10-19, 22 en 23. Hoe durven wij alles aan Hem toe te vertrouwen?
Je dankbaarheid, je zorgen of je verdriet.
Ook nu weer bent u van harte welkom.
Pieter Knijff
● Dankbetuiging:
—Wat zijn wij ontzettend dankbaar voor al jullie steun en medeleven zowel tijdens het ziek zijn, als na het overlijden van mijn lieve vrouw en onze lieve mem en beppe
Anneke Plantinga- v/d Bij
Het doet ons goed te weten dat ze bij velen zo geliefd was. Ze was érg dankbaar en blij verrast door de vele kaarten, bezoekjes, berichtjes, belletjes, bloemen en medeleven die ze van jullie kreeg.
Ook hiervoor onze oprechte dank!
Hartelijke groeten,
Johannes Plantinga
Bêrn en bêrnsbêrn
—————————————————————————————————
Bedankt.
Voor de vele blijken van medeleven na het overlijden van mijn lieve vrouw, onze mem en beppe Dukke Boersma-vd Meulen willen wij u hartelijk bedanken.
De vele kaarten, prachtige bloemen, mooie woorden en uw belangstelling bij het afscheid hebben ons zeer goed gedaan.
Thom Boersma, kinderen en kleinkinderen.
● Collectes:
1e Collecte 22 februari
KIA: Alle kinderen naar school in Guatemala
Guatemala is een bergachtig land in Midden-Amerika waar nog veel mensen in armoede wonen. Veel kinderen die in afgelegen dorpen wonen gaan alleen ‘s morgens naar school. ‘s Middags moeten ze hun ouders helpen op de markt, of op het land of om brandhout te
verzamelen. Als ze de lessen niet meer kunnen bijbenen, vallen ze steeds vaker uit. Velen verlaten de basisschool zonder goed te kunnen lezen en schrijven.
Kerk in Actie steunt een organisatie die kinderarbeid wil stoppen en die scholen begeleidt om de lessen interessanter te maken en kinderen bijles geeft. Ouders gaan inzien hoe belangrijk onderwijs is voor hun kinderen. Dat helpt allemaal om lesuitval te voorkomen, zodat deze kinderen kunnen schrijven en lezen als ze van school komen en meer kans hebben om verder te leren. Dat vergroot hun kans op een betere toekomst.
Kerk in Actie steunt via het programma Werelddiaconaat het werk van organisaties in Guatemala en waar ook ter wereld om geloof, hoop en liefde te verspreiden. Geef via de collecte of maak je bijdrage over op NL 89 ABNA 0457 457 457 t.n.v. Kerk in Actie o.v.v. WD Guatemala.

2e Collecte: Onderhoud gebouwen

Collecte zondag 1 maart
1e Collecte: Kia Christelijke opleidingen in Libanon

Vandaag is de collecte bestemd voor christelijke opleidingen in Libanon. De Haigazian University in Beiroet heeft zo’n 600 studenten en biedt hun meer dan alleen academische kennis. Naast vakken als bedrijfskunde, economie en sociale wetenschappen krijgen zij ook geestelijke en psychologische begeleiding. Zo kunnen ze groeien in hun vakgebied, hun geloof en hun persoonlijke ontwikkeling. Wilbert van Saane en Mirjam Polak, beiden uitgezonden vanuit Nederland en ondersteund door Kerk in Actie, werken aan deze universiteit. Wilbert is studentenpastor en bijbeldocent en organiseert gesprekken, bijbelstudies en retraites. Mirjam is docent psychologie en biedt counseling aan studenten. Via het programma zending ondersteunt Kerk in Actie dit belangrijke werk. Help je mee? Met jouw gift kunnen jongeren in Libanon leiders worden die het verschil maken in hun samenleving. Help je mee? Hartelijk dank voor je betrokkenheid!
2e Collecte: Onderhoud gebouwen.

● Kerkdienst met live muziek zondag 1 maart 9:30 uur.


● Zondag 1 maart dienst met de jongeren van World-Servants
Zoals jullie allemaal inmiddels weten, gaat deze zomer een groep jongeren uit Broeksterwâld e.o. naar Gikoma in Rwanda. In deze dienst willen we daar even bij stilstaan. Het gaat over “Op reis met Paulus” en over roeping, geloven en dienen. We doen eerst de Bijbel open bij Handelingen 13:1-4a, waar Paulus geroepen wordt voor zijn eerste zendingsreis. Wat ons opvalt, is de rol van de Heilige Geest en hoe zij daarvoor hebben gebeden. Daarna lezen we nog een paar verzen uit de brief van Paulus aan de Efeziërs, hoofdstuk 4:1-6. Ik heb voor dit laatste gekozen omdat in Gikoma veel christenen wonen en er een hele actieve christelijke gemeente is. Het zijn dus ook onze zusters en broeders in de Heer en wij voelen ons met hen verbonden.
De jongeren hebben mooie liederen uitgezocht en ‘Sybrand en Band’ zal ons begeleiden. Verder is er na afloop koffiedrinken en krijgen jullie bij de deurcollecte de gelegenheid om nog geld te geven voor het project. Ze zitten met de giften mooi op schema, maar er is nog wat geld nodig.
In ieder geval een dienst die je niet moet missen.
Pieter Knijff
(voor de agenda: 28 juni uitzwaaidienst om 19.30 uur)
● Uitstapje: voor iedereen die tijd en zin heeft om mee te gaan!
Het Gevangenismuseum in Veenhuizen
Op woensdag 4 maart a.s. om half één verzamelen bij de kerk.
Een museum bezichtiging en als afsluiting koffie, thee of fris en gebak.
De eigen bijdrage bedraagt net als de vorige keer €10 euro p.p.
Deze bijdrage graag contant betalen bij vertrek.
De chauffeurs van de auto’s voor het vervoer naar Veenhuizen hoeven de eigen bijdrage niet te betalen.
Voor wie is dit uitstapje bedoeld? Voor iedereen die tijd en zin heeft om mee te gaan!
In de hal van de kerk ligt een intekenlijst daar kun je je naam opzetten en of je wel of niet met de auto komt, dit in verband met het vervoer naar Veenhuizen.
Via de mail of telefonisch aanmelden?
Email: eelkewiepie@knid.nl (graag er bij vermelden wel/niet met auto)
Of op telnr. 06-26273739.
Aanmelden kan tot 27 februari.
Wij als Diaconie hebben er zin in, jullie gaan toch ook mee?
De Diaconie.
● Koffieochtend vol gezelligheid en sjoelplezier
Afgelopen woensdag was het weer tijd voor de maandelijkse koffieochtend in de kerk. Wat was het weer een gezellige en warme bijeenkomst! Zoals altijd zorgen ze voor iets leuks naast de koffie en het bijpraten, en deze keer stond er een ouderwets potje sjoelen op het programma.
Met maar liefst 25 enthousiaste deelnemers werd er fanatiek, maar vooral met veel plezier gespeeld. De sjoelbakken werden goed benut en de spanning liep soms flink op!
Na een gezellige competitie mogen we de volgende drie dames feliciteren met hun mooie overwinning:
🥇 1e plaats: Neeltje
🥈 2e plaats: Lies
🥉 3e plaats: Reina
Van harte gefeliciteerd dames, wat hebben jullie het geweldig gedaan!
Zien we jullie de volgende keer weer tijdens onze sjoelcompetitie?
Groetjes,
Liesbeth en Tjitske


● Liturgie:
Orde van dienst
• Orgelspel of lied
• Binnenkomst van de kerkenraad
• Welkom
• Mededelingen
• Intreëwoord door ds. Van der Wiel
• Zingen: Geloofsbelijdenis NLB 340B (staande)
• Stil persoonlijk gebed
• Zingen: Psalm 150:1 en 2
• Wij melden ons bij de Heer
• De Heer laat ons groeten
• Zingen: Antwoordlied Evang. Liedb. 376:1, 2 (Abba, Vader, U alleen behoor ik toe)
• Verootmoedigingsgebed
• Zingen: Loflied Psalm 89:1
• Geloofsregel
• Zingen: Geloofslied Evang. Liedb. 454:1, 2, 3 (Jezus zegt dat Hij hier van ons verwacht)
• Heilige Schriftlezing Daniël 5 (door een lector)
• Zingen: Antwoordlied NLB 412:1, 2, 3 (Wij loven U, o God)
• Verkondiging: Tekst Daniël 5:25 – mene, mene, tekel, upharsin
• Zingen: Instemmingslied NLB 412:4, 5, 6 (U, Christus, onze Heer)
• Aankondiging van de collecte, daarna muziek en de collecte
• Gebeden
• Zingen: Slotlied Psalm 103:1, 2
• Zegen met het gezongen Amen (3x)

