Kindernevendienst 8 november 2020

Samen één is beter dan verdeeld

Jason speelt met zijn vriend Marius.‘Weet jij eigenlijk wat er in die brief van Paulus staat?’, vraagt Jason. ‘Het ging over wat je moet doen als je christen bent.’ ‘Wij gingen als een van de eersten bij Jezus horen.’ Jason zegt het een beetje trots. ‘Toen Paulus hier was om het goede nieuws over Jezus te vertellen.‘Wij hebben het goede nieuws van Apollos gehoord zegt Marius.‘Paulus is anders veel beter, hoor, zegt Jason! Hij was degene die als eerste het goede nieuws over Jezus in Korinte kwam vertellen! ‘Nou, maar Apollos heeft het aan veel meer mensen verteld, wij horen bij hem, zegt Marius!‘Nou, maar…!’, begint Jason met een rood hoofd. Maar dan klinkt de stem van zijn vader. ‘Jason, waar ben je? We gaan weer!’ Met rode hoofden ruziën de jongens nog door, terwijl ze naar hun vaders lopen. De vader van Marius pakt hen bij de schouder. ‘Kom allebei eens hier zitten.‘Luister eens goed naar ons,’ zegt de vader van Marius, terwijl hij de vader van Jason even aankijkt. ‘Hier moeten jullie geen over ruzie te maken. Het gaat er niet om gaat door wie je ging geloven, maar dat het erom gaat dat je gered bent door Jezus!‘Maar Paulus is toch…’, begint Jason nog met een zacht stemmetje. ‘Nee Jason,’ zegt zijn vader. ‘Iedere groep heeft toch niet zijn eigen redder? Er is maar één redder: Jezus Christus! Het gaat om Jezus, niet om Paulus of Apollos.‘Als je ruzie maakt, vergeet je makkelijk waar het om gaat,’ zegt de vader van Jason. ‘Maar laten we dit allemaal goed onthouden: we horen bij elkaar én bij Jezus.’ Ook Jason en Marius houden elkaar vast, zodat ze met zijn vieren een kring vormen. Opgelucht kijken ze elkaar aan. Dom zeg, om daar ruzie over te maken!

Om te knutselen mogen jullie een prachtig kerkraam maken waarop te zien is dat iedereen bij elkaar hoort door Jezus: het kruis van Christus verbindt hen. Tip: Kleur het in met wasco en smeer vervolgens de achterkant in met een beetje slaolie. Laat de slaolie even drogen, en het lijkt wel een glas-in-loodraam! Dat zie je extra goed als je het blad voor een raam hangt.

Lukt het je het briefgedeelte van Paulus aan te vullen met de ontbrekende woorden?

Dit vind je misschien ook leuk...