Kindernevendienst 3 januari 2021

Hallo jongens en meisjes,

We beginnen dit jaar met de boodschap van Micha. De profeet Micha werkt voor God. Vandaag is hij op het plein voor de tempel.
De mensen brengen er mooie cadeaus en offers voor God. Er komt een man de poort binnen. Er sjokt een sterke dikke koe achter hem aan. Dat wordt een prachtig cadeau. Micha kijkt er tevreden naar. Hier is God vast heel blij mee! Hij hoort Gods stem, maar God klinkt helemaal niet blij. Dit moet hij aan de mensen vertellen! Micha gaat op de trap van de tempel staan: ‘Mensen, God is verdrietig, want jullie doen slechte dingen. De man met de koe schudt verbaasd met zijn hoofd. ‘Ik snap niet waarom God niet tevreden is,’ zegt hij
tegen Micha. Hij klopt met zijn hand op de rug van zijn koe: ‘Ik ga hem deze koe cadeau geven. Wil God soms nog meer koeien?’ Micha schudt zijn hoofd. ‘Nee, jullie snappen er niks van. God wil jullie cadeaus niet, want jullie doen slechte dingen. ‘Jullie laten arme mensen veel te veel geld betalen. Jullie worden niet rijk door hard te werken, maar jullie worden rijk door oneerlijk te doen! De meeste mensen willen niet naar Micha luisteren en lopen gewoon door. Micha voelt dat hij steeds bozer wordt. Hij roept: ‘Dit is het cadeau dat
God wél wil: ga goed leven. Stop met oneerlijk doen en doe wat je belooft. Zorg voor andere mensen en leef heel dicht bij God. Daar wordt God pas blij van.’ De man met de koe denkt nu aan zijn arme buurvrouw. Het klopt wat Micha zegt. Zijn buurvrouw heeft geld van hem geleend, en hij laat haar dat nu twee keer zoveel terugbetalen. Hij weet wat hij gaat doen. Hij gaat de koe aan zijn buurvrouw geven en ze hoeft hem geen geld meer te betalen. Micha ziet het en hij knikt tevreden: ‘Goed zijn voor andere mensen, daar wordt God pas écht blij van!

Hier een mooi gedichtje om uit te printen en te kleuren
https://www.kleurversjes.nl/bijbel/079-wees-nederig-en-vriendelijk/

En ook nog een liedje

Wij hopen jullie in dit nieuwe jaar weer snel te kunnen zien!

Dit vind je misschien ook leuk...