Weekbulletin 20 november 2016

In de morgendienst: leesdienst , organist J. Klimstra
In de middagdienst: ds. S. Boukes, Damwâld, laatste zondag kerkelijk jaar , organist B. Bosch
Collectes: kerk, 2e onderhoud gebouwen
Kindernevendienst: beide groepen
Liederen voor de dienst: EB 181: 1,2,3 ’s middags: EB 181: 3,4,5

● Het kerkboeket gaat, met een groet van ons allen, naar het 25-jarig bruidspaar van
Klaarbergen – Rozendal, Haaijehoeke 2.

● Berichten weekbulletin 27 november a.s. inleveren voor 23 november voor 21 uur op
Haaijehoeke 8, tel. 421063 of via de mail: weekbulletin@pknbroeksterwoude.nl

● Dienst op zondag 27 november a.s.
In de morgendienst: ds. Alfons van Vliet, 1e advent , organist v.d. Weide
In de middagdienst: ds. G.J. v.d. Togt, Ternaard , organist v.d. Weide
Collectes: eigen jeugd , 2e onderhoud gebouwen
Kindernevendienst: beide groepen, oefenen kerst
Liederen voor de dienst: EB 47: 1,2 ’s middags: EB 47: 3,4

KANSELBERICHT

Overleden: Op 14 november is op 58-jarige leeftijd overleden zr. Winy Schaafsma – Wijbenga, P. Dantumastrjitte 1.
De afscheidsdienst zal worden gehouden op 21 november om 13.30.uur in deze kerk. Gelegenheid tot condoleren vanaf 12.45 uur.
De gemeente wenst br. Freerk Schaafsma en (klein)kinderen veel sterkte toe.

Geboren: Op 15 november 2016 is geboren Tabe, zoontje van Jouke en Jeltje van der Veen, Atewei 4, Broeksterwâld, broertje van Aniek en Gerben.
De gemeente feliciteert de familie Van der Veen van harte met de geboorte van hun zoontje en broertje.

● Laatste zondag van het kerkelijk jaar
Vandaag is het de laatste zondag van het kerkelijk jaar. Vanmiddag herdenken we de gemeenteleden, die ons dit jaar ontvallen zijn.

Klaas Annema

* 11 november 1945
† 5 mei 2016

Jacob Visser

* 20 augustus 1929
† 31 mei 2016

Geertje Koonstra-Postma
-Gjetsje-
* 27 maart 1928
† 11 augustus
Bertus Adema

* 11 februari 1927
† 4 oktober 2016

Na de dienst is er gelegenheid voor de familie en gemeenteleden om koffie te drinken.

● Gemeente-meeleven:
Br. Anne de Jong (Westerlaan 11) heeft dinsdag jl. een operatie moeten ondergaan aan het strottenhoofd/stembanden, omdat er een kwaadaardige tumor was. Deze operatie is goedgeslaagd – “alles is der weihelle” en “nei omstandigheden is it knap”. Hij kan/mag nog niet praten en krijgt sondevoeding. Een hele impact in je leven… Het zou fijn zijn, als we hem als gemeente een kaartje stuurden, wat ook een stukje afleiding geeft!!
Zijn adres is: MCL, afd. M, kamer 9, Henri Dunantweg 2, 8934 AD Leeuwarden.

● Verjaardag komende week:
27 november: Dhr. Tj. Visser, Boargemaster Nautawei 4 (77 jaar). Broeder Visser gaat komende week zijn brievenbus vergroten om plaats te maken voor alle felicitatiekaarten! 🙂
Alvast van harte gefeliciteerd!

● Gebedskring:
Dinsdagavond 22 november is er weer gebedskring bij Sjoerd en Geartsje Rozema in de Falom.
We beginnen vanaf 19.30 uur. Wie mee wil bidden is welkom.

● Dinsdagavond 22 november a.s. om 19.30 uur komt de vrouwenclub “Trifosa” weer bij elkaar.
Het onderwerp deze avond zal zijn: “Goed voorbeeld….”  uit  “in gesprek”  nr. 1.

● Begrutting 2017
De konsept-begrutting foar de tsjerke foar it jier 2017 is klear en leit foar jo ter ynsage by de penningmeester, Gerrie Visser, Kavelwei 33. Tusken 14 en 28 novimber kinne jo dizze by har ynsjen of der fragen oer stelle. Graach yn’t foar efkes skilje mei Gerrie (425805) as jo delkomme wolle.

● Kinderkerstfeest:
Op 27 november aanstaande starten we met het adventsproject “beloofd is beloofd’.  Tijdens de kerkdienst gaan we met alle kinderen van de basisschool naar de kindernevendienst, om te luisteren naar de Bijbelverhalen die ons voorbereiden op de geboorte van de Here Jezus. Omdat we tijdens de kindernevendienst ook werkjes gaan maken voor de kerstkuier willen we jullie vragen om mee te nemen: glazen potten. Daarnaast vragen wij om het lampionstokje van 11 november te bewaren voor de kerstkuier op 24 december (dan dus ook pas meenemen)
Het kinderkerstfeest wordt elk jaar op Eerste Kerstdag gehouden. Dit jaar wordt het kinderkerstfeest  gehouden op zaterdag 24 december om 17.45 uur.
Het wordt dit jaar een bijzonder kinderkerstfeest. Wij gaan een krystkuier organiseren met een gezamenlijke afsluiting in de stal.
Wij hebben hier best wel veel vrijwilligers  bij nodig. Als u/jij het ook leuk lijkt om mee te helpen kunt u/jij je opgeven bij Bonnetta Kooistra
Tel.nr. 0511-424822 of bokooist@hotmail.com

● Onderhoudende aangepaste gezinsdienst in Doopsgezinde Kerk Damwâld:
Op zondag 6 november was er een aangepaste gezinsdienst in de knusse doopsgezinde Fermanje. Fermanje betekent vermaning, maar daar was in deze eenvoudige dienst niets van te merken. Pastor Ietsje leidde de dienst en zij deed dat voortreffelijk. Het verhaal van Ester was het thema. Eerst kwam “Mordechai” uitleg geven waar Ester en haar oom Mordechai vandaan kwamen. Oorspronkelijk kwamen zij uit het land Israël, maar ze woonden nu in een ver land. De keizer had hen weggevoerd uit Israël naar dat verre land. De keizer had in dat verre land een papier ondertekend, dat de mensen uit Israël in de gevangenis zouden worden gezet omdat zij Joden waren. Pastor Ietsje vervolgde het verhaal, nadat Ellroy en Ritske het gebed hadden voorgelezen. Ester was inmiddels verkozen tot keizerin door de keizer. Ester was een hele mooie vrouw, maar ze had verzwegen dat ze bij het Joodse volk hoorde. Haman had bedacht, dat alle Joden in de gevangenis gezet moesten worden. Ester sprak daarna met de keizer en Haman en vertelde, dat Haman haar in de gevangenis wilde zetten. De keizer werd boos en zei direct, dat de Joden niet in de gevangenis werden gezet. Wat was dat een mooi verhaal uit de Bijbel. De uitleg van Pastor Ietsje was daarna onderhoudend. Immers in het boek Ester wordt de naam van God niet genoemd. En toch had God het volk Israël geholpen. Zij waren weer vrij. De laatste zinnen uit het gebed waren:

God dank U wel voor de verhalen uit de Bijbel,
Verhalen over hoop en troost, Verhalen over een mooie wereld voor iedereen.
Voor die mooie wereld heeft u mensen nodig. Mensen die elkaar helpen,
Mensen die niet bang zijn, Mensen die geloven, zoals Ester die voor haar volk opkwam.
Wij willen graag die mensen zijn, help ons daarbij.
Amen.

Een hele mooie dienst was het. Wij hopen zondag 18 december de volgende aangepaste gezinsdienst te houden in de Christelijke Gereformeerde Kerk in Broeksterwâld. De aanvang is dan 14.00 uur met ds. Ton van der Wekken

Dit vind je misschien ook leuk...